Team Velo Cycling
Viikkotiedote 331/2013
Kirjoittanut Jarkko Saarinen   
11.08.2013 17:55

Tuleva viikko on taas täynnä tapahtumia. Tiistaina radalla ajetaan aluesarjaa, keskiviikkona seuran ratamestaruuskilpailut, torstaina viikkotempo ja viikonloppuna normaalit porukkalenkit. Tiistaina ja keskiviikkona meitä kaikkia taas tarvitaan velolla joko ajamassa tai muissa tehtävissä. Kiinnipitäjiä, ajanottajia ja muitakin tarvitaan.

Seuran tempomestaruudet ratkotaan 29.8. viikkotempojen yhteydessä. Tapahtuma on normaalia juhlavampi, sillä tilaisuuteen kutsutaan muitakin kuin vain ajureita. Myös tarjoilua on luvassa, joten kannattaa suunnata Ilmarisiin jollei ajamaan niin ainakin paikalle katsomaan.

Tiistai: Aluesarjassa ratakilpailu velolla. 2/3/4 km ja ryhmälähtönä pudotusajo. Meidän järjestämä kisa, joten toimitsijoitakin tarvitaan.

Keskiviikko: Seuran ratamestaruuskilpailut velolla.

Torstai: Viikkotempo kello 18.00 ilmarisissa.

Perjantai: BMX-koulu perjantaina Kupittaan BMX-radalla kello 17.30. Lisätietoja täältä: http://www.teamvelocycling.fi/harjoitukset/bmx-koulu

Lauantaina:

Kymppilenkki kovemmille menijöille. Lähtö Suikkilan hiekkakentän vierestä kello 10.00. Pyöränä joko cc- tai maantiepyörä. Pitää kuitenkin muistaa pieni säävaraus eli huonolla ulkoilukelillä harvemmin ajetaan.

Jos saadaan väkeä kasaan, mennään lauantaina porukalla katsastamaan Säkylän temporeittiä. Seuraa keskustelua FB-sivuilla.


Sunnuntai:

Porukkalenkki. Lähtö Ravattulan Citymarketin pihalta kello 11.00. Tarkoitus ajella sellaiset n. 3h ja noin 70 km eli ennen kahta olemme takaisin cittarin pihalla.  jos paikalla on monta lähtijää, voimme jakaa ryhmät myös nopeuden mukaan. Yhteinen osuus on kuitenkin kaikilla sama.

Kymppilenkki kovemmille menijöille. Lähtö Suikkilan hiekkakentän vierestä kello 10.00. Pyöränä joko cc- tai maantiepyörä. Pitää kuitenkin muistaa pieni säävaraus eli huonolla ulkoilukelillä harvemmin ajetaan.