Team Velo Cycling
Viikkotiedote 10/2015
Kirjoittanut Jarkko Saarinen   
02.03.2015 18:34

Viikkotiedote 10/2015

Ensiksi kiitos kaikille helmileiriin osallistuneille. En ole tarkistanut, mutta taisi olla ennätysmäärä osallistujia tällä kertaa. Kelikin suosi ja kilometrejä tuli kivasti kaikille osallistujille. Ruokakin oli perinteiseen tapaan hyvää, josta kiitos Ilmaristen Matkailutilalle. Seuraava leiri onkin sitten perinteinen pääsiäisleiri. Seuran ajoasutilaus lähtee 4.3. eli kiirettä pitää mikäli haluat vielä uusia asuja tälle kesälle. Jos kaipailet jotain asu, niin ota pikaisesti yhteyttä vaikka Mattiin ( Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen ,0400-973207 )

  • Pääsiäisleiri: 3. - 4.4.
    • Jos olet tulossa pääsiäisleirille niin kannattaa varata majoitus jo nyt. Leiri on taas tutussa paikassa Ilmaristen matkailutilalla. Soita ja varaa majoituksesi heti. Yhteystiedot:  http://www.ilmaristenmatkailutila.com/
  • Rataleiri 9. - 11.6.

 


Tulevaa ohjelmaa:

Viikkotempot kesällä:
Viikkotempoilu aloitetaan heti kun keli antaa siihen mahdollisuuden eli kun reittimme on ajokunnossa. Uusille tiedoksi, että seuran viikkotempot ajetaan aina samalla 10 km reitillä torstaisin kello 18.00. Lähtö ja maali sijaitsee Liedossa Ilmaristen tanssilavan kohdalla osoitteessa Pahkalaukkaantie 60 Lieto

Ratatreenit kesällä:
Yritämme pitää perinteisen keskiviikon treenipäivänä. Samaan aikaan on tarkoitus varata myös BMX-rata seuran käyttöön. Rata ja BMX-treenit siis Hippoksella Turussa keskiviikkoisin klo 18.00. Viimeistään toukokuun alusta aloitetaan.

 


Viikko-ohjelma:

Tiistaina salivuoro Ilmaristen koululla klo.18.30 - 21.00
Tiistaisin TVC:n salivuoro klo 18.30-21 Ilmaristen koululla (os. Koulukuja 1, kulku Sammontien puolelta).
Klo 18.30-19 puoli salia käytössä, 19-21 koko sali.

Porukkalenkki sunnuntaina kello 11.00.
Lähtö Ravattulan Citymarketin pihalta. Pieni säävaraus tosin. Valitse välineet kelin mukaan. Varmaa maasturi tai cc fillari.


Muuta tärkeää:

RAISPO-cup palaveri Ilmaristen Matkailutilalla (Väänteläntie 45, Ilmarinen) to 5.3.2015 klo 18.30. Jos asia sinua kiinnostaa niin voit tulla mukaan keskustelemaan kalenterin sisällöstä ja muusta.
Aluekisojen alustava ohjelma on nähtävissä Pyörä-68 kotisivuilla:
http://pyora68.net/Kalenteri2015_ehdotus.html


Omia kisoja:
2.5. Tienoon Tempo
31.5. Haute Route Turku
19.7. SM XCO Lieto

Linkki toimintakyselyyn:

http://goo.gl/forms/bFDaeqegFV

Linkki johtaa kyselypohjaan, jonne voit jättää ideasi hallituksen mietittäväksi.


Viimeksi päivitetty 02.03.2015 18:36